fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Ćwicz, bo dziecko patrzy

Dzieci uczą się od dorosłych zainteresowania sportem
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Dzieci znacznie chętniej uprawiają sport, jeśli widzą, że ich rodzice są aktywni fizycznie
Naukowcy przebadali 681 rodziców i 433 dzieci z Houston w USA. Okazało się, że dzieci rodziców, którzy aktywnie spędzają czas wolny uprawiając sport drużynowy - zarówno dziewczynki jak i chłopcy - oglądają mniej telewizji, spędzają mniej czasu przed komputerem i są bardziej aktywne fizycznie niż ich rówieśnicy.
Niestety w badaniach wykazano również, że intensywne uprawianie sportu przez rodziców, wpływa na zwiększoną aktywność fizyczną tylko u chłopców. - Różnica w poziomie aktywności u dziewcząt i chłopców jest wynikiem postawy ich rodziców - mówi Cheryl Braselton Anderson, autor badań. - Rodzice zachęcają synów do uprawiania sportów indywidualnych, drużynowych i do pracy fizycznej w domu znacznie częściej niż córki - tłumaczy.
Najlepszym sposobem na zniwelowanie tej różnicy jest przyjęcie poprawnej postawy przez opiekunów. - Do wszystkich typów wysiłku fizycznego powinniśmy zachęcać w równym stopniu synów i córki. Musimy wiedzieć, że dziewczęta mogą i chcą w nich uczestniczyć - dodaje Anderson.
Źródło: HealthDay News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA