fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

KHW: W lipcu rozmowy z obligatariuszami

Katowicki Holding Węglowy jeszcze w tym miesiącu będzie negocjował z potencjalnymi obligatariuszami papierów za 900 mln zł – dowiedziała się „Rz”
O opóźnieniu emisji obligacji węglowych pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Po naszym artykule spółka zapewniła – emisja papierów, które będą spłacane albo węglem, albo gotówką, choć z poślizgiem, odbędzie się.
Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego powołał we współpracy z Ernst & Young zespół roboczy mający za zadanie plasowanie emisji obligacji. W imieniu Zarządu KHW firma Ernst & Young rozpoczęła cykl szczegółowych prezentacji programu emisji obligacji węglowych dla wybranych inwestorów, obejmujący przedstawienie sytuacji spółki, jej planów rozwojowych, w tym szczególnie inwestycyjnych oraz informacji na temat samej emisji obligacji ze szczególnym naciskiem na korzyści płynące dla inwestorów. Inwestorzy otrzymują projekty warunków emisji oraz memorandum informacyjnego wraz z danymi finansowymi emitenta. Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego przygotował ankietę badającą popyt na obligacje węglowe, która jest rozsyłana do zainteresowanych inwestorów. Inwestorzy są proszeni o udzielenie informacji między innymi na temat obligacji, które chcieliby objąć, terminu wykupu obligacji i harmonogramów dostaw węgla, oczekiwanego oprocentowania obligacji, czy sposobu finansowania. Na podstawie odpowiedzi określona zostanie księga popytu, która stanowić będzie podstawę do negocjacji warunków emisji poszczególnych serii obligacji węglowych.
Oferta obligacji węglowych kierowana jest przede wszystkim do energetyki – odbiorców węgla z KHW.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA