fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Powrót Brunhildy

Wakacje z duchami
PAT
Książka Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”, na podstawie której nakręcono tę opowieść, biła rekordy popularności. Jej ekranizacji w 1970 roku podjął się Stanisław Jędryka, reżyser, który ma w swym dorobku wiele przebojów kina dziecięcego.
Akcja rozgrywa się w malej leśniczówce, nieopodal ruin malowniczego zamku, gdzie grupka chłopców postanawia spędzić wakacje. Niedaleko leśniczówki wybudowali sobie szałas i chcą założyć tam klub detektywów.
[wyimek]Któż nie pamięta Pikadora, Perełki i Mandżaro – głównych bohaterów serialu, który kolejne pokolenie widzów oglądać będzie podczas wakacji[/wyimek]
Wieczorem podczas kolacji wszyscy zauważają tajemnicze błyski nad zamkiem. Dowiadują się, że są tam prowadzone prace konserwatorskie. Zdziwienie jednak wywołuje wiadomość, że na zamku straszy. Legenda głosi, że nocami pojawiają się tam duchy Bogusława Łysego i Brunhildy Brandenburskiej. Tę nowinę przynosi sąsiadka ciotki.
Ciekawi świata młodzieńcy robią wszystko, by dociec prawdy. Rozdzielają między siebie zadania i zaczynają śledzić osoby kręcące się w pobliżu. Po pewnym czasie przyjaciele są przekonani, że duchy mają przestraszyć amatorów ukrytych w zamku skarbów – cennych obrazów szkoły flamandzkiej.
W postacie dziecięcych bohaterów wcielili się m.in. Henryk Gołębiewski, Roman Mosior i Edward Dymek. Towarzyszy im plejada znakomitości z Januszem Gajosem, Zdzisławem Mrożewskim, Zdzisławem Maklakiewiczem i Romanem Wilhelmim. Będzie nobliwa Teofila Koronkiewicz i piękna Jola – czyli Joanna Duchnowska.
Po kolejnej edycji serialu jedna z internautek napisała: „Ale frajda. Najpiękniejszy obok »Podróży za jeden uśmiech« serial z lat dzieciństwa! Dziś zakończenie roku szkolnego i kolejne »Wakacje z Duchami«. Po pracy więc galopem do domu, truskawki z cukrem i śmietaną, film i… zapominam o całym świecie. To się nazywa odlot”.
[i]Wakacje z duchami | 8.35 | TVP Kultura | niedziela [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA