fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rząd o walce z żywiołem

Wicepremier Grzegorz Schetyna w czasie spotkania z mieszkańcami poszkodowanych przez wichurę miejscowości złożył obietnice szybkiej pomocy.
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Wicepremier Grzegorz Schetyna przekonywał w Sejmie opozycję, że służby dobrze radzą sobie w walce z powodzią
O informację rządu na temat sytuacji powodziowej na południu Polski wnioskował Klub Poselski Lewica. – Od poniedziałku powodzianom wypłacane są bezzwrotne zasiłki do 6 tys. zł. Udzielane są także nisko oprocentowane kredyty na remonty i odbudowę mieszkań, a do rolników skierowano kredyty klęskowe – wyliczał Schetyna. Stwierdził, że działania służb są „adekwatne do zagrożenia”.
Opozycja wytykała jednak błędy. Jedynym z nich zdaniem Grażyny Gęsickiej (PiS) było wykreślenie planów przeciwpowodziowych z listy projektów strategicznych. Tomasz Kamiński (Lewica) wskazywał, że zadeklarowana pomoc rządu jest za mała i nie rozwiąże problemu odbudowy zniszczonej infrastruktury. Tymczasem trwa szacowanie strat. Na Dolnym Śląsku zniszczenia infrastruktury hydrotechnicznej wyceniono na 53 mln zł. Ponad 42 mln pochłonęła woda na Opolszczyźnie. W Śląskiem – ok. 30 mln zł.
Na szczęście sytuacja staje się coraz lepsza. Wojewoda śląski odwołał wprowadzone niemal tydzień temu w kilku powiatach pogotowie przeciwpowodziowe.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA