fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

UIT wygrał aukcję w stoczni

Cztery spośród sześciu pozostałych składników majątku Stoczni Gdynia kupił na aukcji United International Trust – ten sam, który wcześniej stał się właścicielem kluczowych aktywów zakładu.
UIT kupił zespół składników majątkowych oraz udziały w spółkach Euromos i Eurorusztowania za 17,6 tys. zł, za pośrednictwem Stichting Particulier Fonds Greenrights. Cena wywoławcza wynosiła 12,3 tys. zł.
Zarządca kompensacji podpisał też część umów z inwestorami, którzy kupili wcześniej w przetargach mniejsze składniki majątku Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej Nowej. Z UIT na razie umowy nie podpisano – minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział jednak, że do końca miesiąca poznamy szczegóły dotyczące głównego nabywcy aktywów obu stoczni.
Większość stoczniowego majątku znalazła nowego właściciela. W przypadku Stoczni Gdynia chętnych nie było jedynie na prawa autorskie do projektów statków, wycenione na ok. 33 mln zł, oraz ośrodek wypoczynkowy i fragment drogi publicznej. Teraz będzie próbował sprzedać je syndyk.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA