Warszawa

Studenci wniebowzięci

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Rapowa dosadność, reggae’owy luz, rockowe riffy, satyryczne obserwacje, przebojowe melodie – kto to lubi, w piątek i sobotę będzie się przemieszczać między parkiem Zachodnim i Podzamczem. Juwenalia nabrały tempa.
Na piątkowej imprezie Akademii Sztuk Pięknych wszystko jest jasne. Łagodne ska-reggae Całej Góry Barwinków to tylko kwiatek do kożucha eklektycznych, refleksyjnych żartownisiów – Sidneya Polaka i Afro Kolektywu. O tych artystach nie ma co mówić – najświeższe ich płyty „Cyfrowy styl życia” i „Połącz kropki”, mówią bowiem nie tylko głośno, ale i dobrze. Połączenie jest nieoczywiste, niemniej właściwe.
Z kolei UW szykuje piątek pełen kontrastów. Pretensjonalne ska Akurat kontra prowokacyjne ragga Cing Q. Progresywne Riverside versus hardcore’owe Lipali. A na koniec rapmetalowe, skandynawskie dinozaury z Clawfinger. Mówiąc krótko – zapowiada się niezły bigos warzony w ogniu gitar. Gorąco zapowiada się również sobota z juwenaliami UKSW i uczelni niepublicznych. Zwykło się uważać, że wytwórniom Prosto i Wielkie Joł nie jest ze sobą po drodze, ale ich rapujący szefowie – Sokół i Tede – wystąpili razem w remiksie utworu „Uderz w puchara”. Czy zabrzmi on na Podzamczu?
Nawet jeśli nie, i tak będzie ciekawie. Dancehallowy Jamal nie na darmo pojawia się zarówno na APSurdaliach, jak i podczas konkurencyjnej imprezy UKSW. Tym razem będzie mieć ułatwione zadanie. Do fiesty w klimatach jamajskich tłum przygotują wcześniej ulubieńcy studentów z zespołu Alicetea. Juwenalia APS, park Zachodni, ul. Kopińskiego, piątek (22.05), godz. 17; Juwenalia UW, UKSW i uczelni niepublicznych, Podzamcze, piątek (22.05) – sobota (23.05), godz. 16; na imprezy wstęp wolny, informacje: [link=http://www.juwenalia.waw.pl]www.juwenalia.waw.pl[/link], [link=http://www.juwenaliawarszawskie.com.pl]www.juwenaliawarszawskie.com.pl[/link]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL