fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Renesans na Legii

Agnieszka Radwańska
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Jedyny polski turniej WTA odrodził się po roku przerwy. Tuż przed Roland Garros, z gwiazdą i z problemami. Nie wiadomo czy zagra najlepsza Polka
Ostatnia konferencja prasowa przed turniejem nie zmieniła wiele w kwestii obsady. Maria Szarapowa na pewno będzie przygotowywać się w Warszawie do startu w Paryżu, z zapowiadanych ubyła tylko Shahar Peer z Izraela (54. WTA).
Na pytanie o start kontuzjowanej Agnieszki Radwańskiej dyrektor Stefan Makarczyk odpowiedział: – Nic nie wiem o kontuzji Agnieszki w Rzymie, dochodziły mnie głosy, że coś ją bolało w Madrycie. Jedynym dokumentem w tej sprawie jest jednak oficjalna lista zgłoszeń WTA, na której Radwańska jest. Dla mnie ona w Warszawie gra.
Polski udział zapowiada się nieźle jak na solidny turniej rangi Premier i 600 tysięcy dolarów w puli nagród. Urszula Radwańska wystąpi dzięki wysokiemu rankingowi, Marta Domachowska dostała dziką kartę. Organizatorzy skłaniają się także do zaproponowania startu w turnieju głównym Katarzynie Piter.
W eliminacjach jest już na liście Anna Korzeniak, szansę na grę mają Joanna Szymczyk, Joanna Malborska i Sandra Zaniewska. Zagranicznych Polek (Wozniacki, Wozniak, Lisicki, Kerber) też nie zabraknie.
Impreza odbędzie się przede wszystkim dzięki pomocy stołecznego ratusza (wkład miasta dyr. Biura Sportu Wiesław Wilczyński ocenił na 1,5 mln zł plus remont kortów warszawskiej Legii wart 14,5 mln zł), telewizji Polsat i Suzuki Motor Poland.
Dyrektor Makarczyk podziękował głównym dobroczyńcom z nazwiska i przypomniał, że od powodzenia tegorocznego turnieju zależy wiele: przede wszystkim to, czy będzie on organizowany w kolejnych latach. Na razie w umowie dzierżawy jest tylko opcja, że do 15 czerwca można przedłużyć ją o dwa lata.
Eliminacje zaczynają się na kortach przy ul. Myśliwieckiej w sobotę, turniej główny rusza w poniedziałek. Finał w sobotę, 23 maja, o 11.45. Bilety, w porównaniu z J&S Cup, potaniały.
[ramka][b]Rozstawione w turnieju [/b]
1. A. Radwańska (Polska), 12. WTA
2. C. Wozniacki (Dania), 11. WTA
3. Jie Zheng (Chiny), 16. WTA
4. M. Szarapowa (Rosja), 65. WTA
5. A. Wozniak (Kanada), 25. WTA
6. A. Bondarenko (Ukraina), 46. WTA
7. B. Mattek-Sands (USA), 44. WTA
8. S. Errani (Włochy), 36. WTA
[i]Transmisje telewizyjne od 1/4 finału w Polsacie/Polsacie Sport i Eurosporcie[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA