fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane aktualizujemy na formularzu VAT-R

Nasza spółka niedawno zmieniła adres siedziby. Wiemy, że powinniśmy zaktualizować dane rejestracyjne na formularzu VAT-R. W jakim terminie musimy to zrobić?
Czytelnicy mają na to siedem dni, licząc od dnia, w którym nastąpiła zmiana. Art. 96 ust. 12 ustawy o VAT zobowiązuje ich bowiem – gdy dane zawarte w zgłoszeniu rejestracyjnym ulegną zmianie – do zgłoszenia tego faktu naczelnikowi urzędu skarbowego. Aby zrealizować ten obowiązek, należy wypełnić i złożyć w urzędzie skarbowym formularz VAT-R z zaznaczeniem kwadracika „aktualizacja danych”.[i]Podstawa prawna:– [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=B7F17E7EBF1410D772FA2C3F7287E8DC?id=172827]ustawa z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (DzU nr 54, poz. 535 ze zm.)[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA