Mieszkaniowe

Sprzedają się małe i tanie

Fotorzepa, Darek Golik
Ceny ofertowe i transakcyjne w miastach południowej Polski
>> [b]W Katowicach[/b] zainteresowanie dotyczy głównie mieszkań, które kosztują od 3,4 do 3,6 tys. zł za metr kwadratowy – podaje Artur Jakubczyk z Lexpolu. Za tyle można kupić zarówno lokale wymagające remontu, jak i w dobrym stanie. Najchętniej oglądane są nieruchomości o powierzchni od 45 do 55 mkw.
>> [b]W Krakowie[/b] w ostatnich tygodniach wzrosło zapotrzebowanie nie tylko na najtańsze, ale i na nieco droższe mieszkania – informuje Małgorzata Pajor z Ober-Haus. Na rynku wtórnym obniżają ceny głównie ci, których sytuacja zmusza do sprzedaży. Pozostali decydują się na wynajem lub wstrzymują się z ofertą. Podaż jest wciąż duża i kupujący mają w czym wybierać. >> [b]We Wrocławiu[/b] wyraźnie widać ożywienie w handlu mieszkaniami mniejszymi, spełniającymi kryteria kredytowania „Rodziny na swoim” – mówi Grażyna Licke z LG Nieruchomości. Jest też popyt na mieszkania w budynkach z wielkiej płyty, gdyż ich ceny mocno spadły. W trakcie negocjacji, gdy sprzedającemu zależy na zawarciu transakcji, można wynegocjować do 30 proc. upustu.
>> [b]W Zielonej Górze[/b] popyt wciąż hamuje utrudniony dostęp do kredytu – wyjaśnia Jan Krawczyk z agencji Apartament.Nieruchomości. – Nie spodziewamy się dalszych znaczących obniżek cen transakcyjnych, choć stale obserwujemy redukcje stawek ofertowych. [i]Za tydzień: ceny mieszkań używanych w centralnej Polsce (Łódź, Płock, Poznań, Radom, Warszawa)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL