Tenis

Radwańska przegrała z Safiną

Agnieszka Radwańska
AFP
W ćwierćfinale turnieju Porsche Grand Prix w Stuttgarcie liderka światowego rankingu Dinara Safina pokonała chorą Agnieszkę Radwańską 6:4, 6:2.
Podczas czwartkowego meczu drugiej rundy z Cwetaną Pironkową Agnieszka głośno kasłała. Na ławce, obok wielkiej torby z rakietami, leżała także mała torebka z zapasem chusteczek higienicznych. – Gram tu trzeci raz i trzeci raz jestem przeziębiona – skarżyła się krakowianka.
Pomimo to z Bułgarką poradziła sobie szybko i wzorowo 6:3, 6:3. Piątkowy ćwierćfinał był trzecim w karierze Polki pojedynkiem z urzędującą liderką rankingu WTA. W dwóch poprzednich, przeciwko Justine Henin w 2007 roku, Radwańska miała niewiele do powiedzenia. Tym razem również, bo – poza kaszlem – najbardziej przeszkadzał jej bekhend rywalki. Kiedy tylko udało się Polce zagrać Rosjance na forhend, rywalizacja robiła się wyrównana, co publiczność przyjmowała z radością. Były w tym meczu miłe momenty. Na przykład dziewiąty gem. W ósmym Safina przełamała Radwańską do zera. Nie ma lepszego momentu na odrobienie takiej straty niż następny gem. I nie można zrobić tego lepiej niż również „na sucho”.
– Ten kort, wbrew pozorom, nie jest wcale taki wolny jak prawdziwa mączka – od początku turnieju powtarzała Polka. Tym większa to sztuka przełamać podanie Rosjanki. Udało się także w trzecim gemie drugiej partii i po raz pierwszy Agnieszka objęła prowadzenie w secie. Z obiecującego 2:1 szybko zrobiło się jednak 2:6. Safina została w grze o białe Porsche, natomiast Radwańska musiała spakować się przed podróżą do Rzymu. – Dziś czułam się trochę lepiej niż wczoraj i nie przegrałam z powodu przeziębienia. Dinara była lepsza, miałam nadzieję, że jest trochę mniej regularna – podsumowała Radwańska. W sobotnim półfinale Safina zagra z Flavią Pennettą, która wyeliminowała broniącą tytułu Jelenę Janković (nr 3). Drugą parę tworzą Jelena Diemientiewa (2) i Swietłana Kuzniecowa (5). [b]Wyniki ćwierćfinałów:[/b] Jelena Dementiewa (Rosja, 2) - Marion Bartoli (Francja) 6:2, 4:6, 6:3 Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 5) - Gisela Dulko (Argentyna) 6:3, 6:2 Flavia Pennetta (Włochy) - Jelena Jankovic (Serbia, 3) 2:6, 6:4, 6:4 Dinara Safina (Rosja, 1) - Agnieszka Radwańska (Polska, 8) 6:4, 6:2
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL