fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zapłaciłeś za domenę internetową, rozlicz wydatek w kosztach firmy

ROL
Czy domenę internetową amortyzujemy, czy wydatki na jej zakup wrzucamy bezpośrednio do kosztów? Organy podatkowe opowiadają się za tym drugim rozwiązaniem
[b]Wydatki na nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie domeny internetowej mogą być kosztem uzyskania przychodów na zasadach ogólnych[/b].Nie ma przepisów, które wyłączałyby je z kosztów podatkowych (tak [b]interpretacja Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie z 28 marca 2007 r., P3-415-2/07[/b]). Oczywiście warunkiem jest ich prawidłowe udokumentowanie.[srodtytul]To nie jest wartość niematerialna i prawna[/srodtytul][b]Organy podatkowe stoją na stanowisku, że domena internetowa nie może być uznana za wartość niematerialną lub prawną.[/b] Powołują się na to, że przepisy ustaw o podatkach dochodowych zawierają zamknięty katalog wartości niematerialnych i prawnych.W art. 16b ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawa o CIT) i art. 22b ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej ustawa o PIT) wymieniono te podlegające amortyzacji, z kolei w art. 16c ustawy o CIT i art. 22c ustawy o PIT – te, których się nie...
REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA