fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

SKOK chce eCard

Fotorzepa, MW Michał Walczak
TUW SKOK chce kupić spółkę zajmującą się rozliczaniem transakcji kartami w Internecie oraz posiadającą sieć 300 bankomatów. Wartość transakcji może przekroczyć 22 mln zł
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK ogłosiło wezwanie, w którym chce skupić do 66 proc. akcji firmy. Oferowana cena za akcje wynosi 72 grosze i jest o 5 gr wyższa od ceny akcji spółki podczas wczorajszych notowań (zgodnie z przepisami cena wezwania nie może być niższa od średniej z ostatnich sześciu miesięcy, która w tym przypadku wyniosła 59 gr).
– Transakcja jest obliczona na połączenie działalności spółki eCard z działalnością bankomatową, którą prowadzą SKOK. To może być dochodowy biznes – uważa Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities. Gdyby spółka skupiła całe 66 proc. akcji, wartość transakcji wyniosłaby 22,8 mln zł. Wartość całej spółki po cenie z wezwania wynosi 34,6 mln zł, natomiast inwestorzy w piątek wycenili ją na 32,16 mln zł. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli uda się skupić co najmniej 60 proc. akcji. W ciągu ostatniego tygodnia papiery spółki zdrożały o prawie 22 proc.
[wyimek]72 grosze daje SKOK za akcję eCardu. To 5 gr więcej od wyceny na giełdzie w Warszawie[/wyimek] Głównymi właścicielami firmy są dwaj skonfliktowani akcjonariusze: Smart Capital i Capital Partners, którzy mają po ok. 25 proc. akcji. – Jeden z głównych akcjonariuszy na pewno odpowie na wezwanie, drugi prawdopodobnie także – mówi „Rz” osoba zbliżona do transakcji. Wzywający podał w komunikacie, że traktuje kupno akcji eCard jako inwestycję strategiczną, i nie wyklucza, że w dłuższej perspektywie będzie zmierzał do połączenia eCardu i TF SKOK. W piątek nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami TUW SKOK.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA