fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Sojusz wymuszony przez kryzys

air berlin
Rzeczpospolita
Przewoźnik Air Berlin i światowy lider w turystyce organizowanej TUI postanowiły zawrzeć ograniczone partnerstwo w transporcie lotniczym.
Decyzja o sojuszu z rozsądku w czasie kryzysu spodobała się inwestorom. Akcje Air Berlin drożały we Frankfurcie aż o 14,53 proc., do 3,94 euro.
Skok notowań skłonił graczy do realizacji zysków – na zamknięciu papiery były tańsze o 0,29 proc. Akcje TUI Travel zyskały 4,58 proc., do 245,5 euro. Obie spółki ogłosiły, że są już na zaawansowanym etapie negocjowania systemu krzyżowych udziałów. Przewiduje się, że TUI Travel, filia TUI, przejmie do 20 proc. udziałów w Air Berlin, kupując nowe akcje, z kolei drugi w Niemczech przewoźnik kupi podobny udział w innej filii TUI – TUI Fly. Air Berlin przejąłby regularne połączenia obsługiwane przez TUI Fly, który poświęciłby się rejsom czarterowym. Obie spółki podkreśliły, że nie ma żadnej gwarancji podpisania ostatecznej umowy. Analityk Christian Götz z LBBW uważa, że głównym celem tego związku z rozsądku jest zmniejszenie kosztów i nadmiaru mocy przewozowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA