fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Niesiołowski już zamknął sprawę Pawlaka

Od lewej Tusk, Pawlak, Komorowski i Niesiołowski; po exposé premiera Donalda Tuska w 2007 roku
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
- Wicepremier Waldemar Pawlak nie musi już niczego wyjaśniać, a jego sprawa jest zamknięta - twierdzi Stefan Niesiołowski (PO). Opozycja nadal domaga się wyjaśnień.
W opinii Niesiołowskiego, wyrażonej w programie "Kawa na ławę" w TVN, artykuł w "Dzienniku" dotyczący Pawlaka był "podły i niegodny". Jak wyliczał wicemarszałek Sejmu, w tekście 17 razy padło słowo "konkubina" Pawlaka, zamieszczono także zdjęcie partnerki wicepremiera, która jest "osobą całkowicie prywatną".
W oburzeniu wtórował mu Eugeniusz Kłopotek (PSL), zarzucając gazecie, że opisywała matkę wicepremiera jako "kobiecinę, która stała przy płocie". Ryszard Kalisz (SLD) jest przekonany, że należy wyjaśnić, czy na kontrakty zawierane z firmami przez Ochotnicze Straże Pożarne odbyły się wymagane przetargi. Z opinią tą zgodził się Tadeusz Cymański (PiS). Przypomniał też, że zgodnie z zapowiedzią premiera wszystkie podejrzenia o nepotyzm miały być sprawdzane. - Wyrocznią jest opinia publiczna - dodał poseł PiS.
Apel o zbadanie interesów Pawlaka poparł Aleksander Szczygło z Kancelarii Prezydenta. - W grę wchodzą częściowo pieniądze publiczne - podkreślił. [srodtytul]Raportu Pitery nie będzie[/srodtytul] Stefan Niesiołowski zapewnił, że minister ds. walki z korupcją Julia Pitera nie zajmuje się sprawą biznesowych powiązań bliskich i znajomych wicepremiera z ochotniczą strażą pożarną. Nie pisze też żadnego raportu na ten temat, jak [link=http://www.rp.pl/artykul/173943,276306_Pitera_pisze_raport_o_Pawlaku.html" "target=_blank]napisała "Gazeta Wyborcza"[/link]. - Nie wraca do tego pomysłu, ja też jestem temu przeciwny - stwierdził.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA