fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Uniwersyteckie tournée prezydenta

Fotorzepa, Darek Golik
Na początku roku rusza „drugie tournée” prezydenta. Lech Kaczyński, który odwiedzi każde województwo, tym razem skupi się przede wszystkim na uczelniach wyższych. Chce przekonać do siebie inteligencję i studentów
Poprzedni objazd prezydenta po kraju, związany z uroczystościami 90. rocznicy odzyskania niepodległości, media ochrzciły „prezydenckim tournée”. Teraz ruszy jego druga, „inteligencka” odsłona - – poinformował serwis tvp.info. Informację potwierdził serwisowi szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.
Z informacji wynika, że otoczenie Lecha Kaczyńskiego chce tym razem wyeksponować fakt, że prezydent przez lata pracował jako profesor prawa i dobrze zna środowiska akademickie. Forma bezpośrednich spotkań ma mu pomóc w zyskaniu sympatii studentów. Podobnie jak przy „pierwszym tournée”, doradcy głowy państwa są bowiem przekonani, że o ile Lech Kaczyński czasem nie najlepiej wypada w mediach, to w rozmowach bezpośrednich zdecydowanie zyskuje. – Potrafi zażartować, rozluźnić atmosferę – przekonują urzędnicy.
Prezydent miałby na każdej uczelni wygłosić wykład odnoszący się m.in. do bieżących wydarzeń. Miałby też w ich trakcie tłumaczyć motywy swoich decyzji: wetowania ustaw, wyjazdów na szczyty Unii Europejskiej. Po wykładzie byłby czas na luźniejszą rozmowę, na zadawanie prezydentowi pytań.
Źródło: tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA