fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Projektant w interakcji z pomysłami

Tomasz Rudkiewicz jest designerem, który umie wcielać swoje pomysły w życie
Za projekt kasy fiskalnej zdobył tytuł Designera Roku 2007. Jego najnowszym oryginalnym dziełem są Interakcyjne czytelnie.
Jest to eksperyment medialny – połączenie małej architektury miejskiej i interaktywnego kiosku z prasą. Umożliwia przejrzenie najnowszych wiadomości wprost na ulicy. “Czytelnia” przypomina wiatę przystanku autobusowego lub tramwajowego. Wiadomości czyta się na ruchomych kolumnach, jak w papierowej gazecie, i na stronie internetowej – na ekranie zamontowanym z boku obiektu. Można też nawiązać bezpośredni kontakt z redakcją i porozmawiać z redaktorem dyżurnym. Na zamówienie koncernu Regionalne Media pierwsze tego typu czytelnie działają już w centrach Lublina, Białegostoku, Łomży, Zielonej Góry i Kielc.
Projekt jest też prezentowany na monograficznej wystawie Tomasza Rudkiewicza w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Rudkiewicz jest designerem wszechstronnym, potrafi zaprojektować pociąg, sprzęt AGD, lampę. Preferuje minimalizm formy i zaskakuje prostymi, ale niekonwencjonalnymi pomysłami. Jego lampa Avocado z grubego szkła o kulistej formie kojarzy się z owocem, energooszczędne diody z pestkami, Galaxy – świeci jak rozgwieżdżone niebo. Matti to z kolei funkcjonalna lampa o długim ruchomym ramieniu do pracy przy biurku.
[i]“Tomasz Rudkiewicz. Designer Roku” – wystawa w IWP w Warszawie czynna do 22 lutegow[/i]
[i]Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: [mail=m.kuc@rp.pl]m.kuc@rp.pl[/mail][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA