fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ciągle musisz czekać na potwierdzenie odbioru faktury korygującej

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Sprzedawca, który chce wykazać w deklaracji korektę zmniejszającą podatek, musi wiedzieć, kiedy faktura korygująca dotarła do nabywcy, i mieć potwierdzenie jej odbioru
Jeśli go nie dostanie, nie może obniżyć swojego VAT. Nowe przepisy nie ułatwiły więc życia przedsiębiorcom. Wręcz przeciwnie, wprowadzają nowe wątpliwości.Chodzi o nowelizację ustawy o VAT, która zmieniła zasady ujmowania faktur korygujących przez ich wystawców i odbiorców. Nowe regulacje różnią się od poprzednich. Modyfikacje dotyczą:- zakresu zdarzeń, w których wymagane jest potwierdzenie odbioru faktury korygującej,- terminu ujęcia faktury korygującej w deklaracji VAT.[srodtytul]Gdy obniżamy podstawę...[/srodtytul]Kiedy sprzedawca musi mieć potwierdzenie odbioru faktury korygującej? Do 30 listopada br. wtedy, gdy dochodziło do obniżenia VAT należnego. Od 1 grudnia br. art. 29 ust. 4a ustawy o VAT mówi, że potwierdzenie odbioru faktury korygującej jest wymagane, gdy dochodzi do obniżenia podstawy opodatkowania.[ramka] [b]Przykład[/b]Firma A w grudniu 2008 r. wystawiła fakturę na 1000 zł netto, VAT 220 zł, brutto1220 zł. W styczniu 2009 r. nabywca zwr...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA