fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jesienna ofensywa partii Kaczyńskiego

Prezes PiS zapowiedział kongres partii. Każdy z jego byłych ministrów przedstawi podsumowanie rządów swoich odpowiedników z rządu Donalda Tuska
– Z całą pewnością uwieńczeniem tego roku będzie kongres programowy PiS, to gdzieś przełom listopada i grudnia, może troszeczkę później – powiedział wczoraj w wywiadzie dla TVP Info Jarosław Kaczyński. Stwierdził też, że jego partia zamierza sprawić, by końcówka roku była “bardziej merytoryczna”.
– Chcemy ostatecznie przekonać wielu dziennikarzy i przede wszystkim społeczeństwo, że istnieje bardzo wyraźna alternatywa, jeśli chodzi o cele i sposób rządzenia, alternatywa w stosunku do PO – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. Co oznaczają te słowa? – Cały poprzedni rząd wszedł do ław poselskich. Wszyscy mamy więc bardzo świeże doświadczenia z tamtego okresu. Dlatego z łatwością możemy ocenić pracę naszych następców z PO – mówi Elżbieta Jakubiak, była minister sportu w rządzie Kaczyńskiego.
Aleksander Szczygło, były szef resortu obrony, zdradza, że pracuje nad podsumowaniem spraw związanych z obronnością, które przedstawi na kongresie. – To będzie kongres programowy. Dyskusja ma być oparta na merytorycznych doświadczeniach, które zdobyliśmy, zarówno rządząc, jak i będąc w opozycji – twierdzi Szczygło. Politycy PiS podkreślają, że wypunktują wszystkie błędy i niepowodzenia rządu Donalda Tuska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA