fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

30 lat Karty 77

Bohaterami panelu są byli działacze opozycji demokratycznej, którzy po upadku komunizmu pełnili najwyższe funkcje państwowe
Punktem wyjścia do dyskusji o przyszłości polityki środkowoeuropejskiej będą ich doświadczenia. Jak osobiste więzi, zbudowane w czasach walki z systemem, zaowocowały w ich działalności po upadku komunizmu i w polityce państw Grupy Wyszehradzkiej? Co zrobiliby inaczej, gdyby wówczas byli bogatsi o swą obecną wiedzę? Czy w oficjalnej polityce w Unii Europejskiej jest dziś jeszcze miejsce na przyjaźń i tego typu nieformalne relacje?
Moderatorem panelu będzie Wojciech Maziarski, zastępca redaktora naczelnego "Newsweek Polska", zaś gościem specjalnym były prezydent Czech Vaclav Havel. W dyskusji wezmą udział: Zbigniew Bujak, Jan Carnogursky z Bratysławskiej Szkoły Prawa, Gabor Demszky, prezydent Budapesztu, Jiri Dienstbier, przewodniczący Czeskiej Rady ds. Stosunków Międzynarodowych, Zbigniew Janas, członek rady nadzorczej Fundacji Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej, Frantisek Janouchz Instytutu Fizyki Nuklearnej Czeskiej Akademii Nauk oraz Jan Lityński. Udział w dyskusji zapowiedział też Tomas Vrba z New York University, filii w Pradze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA