fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

AB planuje sprzedać w Polsce 65 tys. komputerów

Spółka AB rozpoczyna sprzedaż w Polsce komputerów osobistych montowanych w swojej fabryce w Czechach-poinformowała firma w piątkowym komunikacie. Plany zakładają sprzedaż ok. 15 tys. sztuk komputerów do końca roku i 50 tys. w przyszłym. Komputery będą sprzedawane pod markami Alsen i Triline.
Głównym celem firmy na rok 2008 jest budowa marki w kraju. Kolejnym krokiem ma być rozbudowa kanału, która pozwoli na sprzedaż do 50 tys. komputerów w 2009 r.
AB będzie oferowała swój sprzęt pod dwoma markami. Alsen - komputery dedykowane dla użytkowników domowych. 3-letnia gwarancja ma być dodatkowym atutem. Druga z marek, Triline, skierowana będzie głównie do sektora MSP, korporacji i administracji publicznej.
Oprócz komputerów stacjonarnych pod tą marką sprzedawane będą również serwery, stacje robocze czy terminale sieciowe, które sukcesywnie będą uzupełniać ofertę AB skierowaną do polskich odbiorców.
Wprowadzenie na polski rynek komputerów produkowanych w czeskiej fabryce należącej do Grupy AB to kolejny element synergii produktowej, nad którą spółka pracuje od przejęcia w 2007 roku holdingu AT Computers.
Źródło: isb
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA