fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Gorąca książka o Wałęsie

„SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii” W całym kraju ustawiały się długie kolejki przed księgarniami i oddziałami IPN
– Takiego zainteresowania publikacją IPN jeszcze nigdy nie było – mówi „Rz” rzecznik instytutu Andrzej Arseniuk.
Do sprzedaży trafiły zaledwie cztery tysiące egzemplarzy publikacji „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii” autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka. Kosztuje 65 zł.
– Telefony nie milkną, co chwilę ktoś pyta o książkę – mówi Łukasz Kowalik z Empiku przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Choć książki trafiły tam w poniedziałek po południu, w sprzedaży będą od wtorku. – I tak będzie ich zdecydowanie za mało – podkreśla Kowalik.
IPN odpiera zarzuty, że wypuścił na rynek zbyt mało egzemplarzy. – To publikacja naukowa i jej nakład i tak był rekordowy. Książka o Jedwabnem wyszła w nakładzie 2,5 tysiąca egzemplarzy – mówi Arseniuk.
Uspokaja, że wszyscy, którzy chcą ja nabyć, będą mieli taką okazję. Zapadła już decyzja o dodrukowaniu kolejnych egzemplarzy. – Do końca lipca na rynek trafi 40 tysięcy sztuk – zapewnia rzecznik IPN.
Nie wszyscy chcą tyle czekać. Dlatego wczoraj przed oddziałami IPN ustawiały się długie kolejki. – Dostaliśmy 12 książek. Kupili je ci, którzy przyszli w chwili otwarcia oddziału o godz. 8.15 – mówi Tadeusz Żukowski z poznańskiego IPN.
Tłumy okupowały wczoraj nad ranem stołeczną księgarnię IPN. Do sprzedaży trafiło aż 600 egzemplarzy. W południe książek już nie było.
W gdańskim oddziale książka ma być dziś – do sprzedaży trafi 100 egzemplarzy. W trójmiejskich księgarniach wczoraj książki nie było. – W hurtowni usłyszałam, że będzie za dwa tygodnie – mówi Wioletta Drzeżdżon, właścicielka księgarni w Sopocie.
Książki nie było też w księgarniach w centrum Krakowa. – Obdzwoniłam prawie wszystkie hurtownie. Nigdzie nie mają – żali się Jolanta Podstawska z księgarni przy ul. Sławkowskiej. Jej klienci zapewniają, że mogą stać nawet od godz. 5 rano, by tylko dostać książkę.
Co bardziej niecierpliwi mogą kupić publikację na aukcji na portalu Allegro. Osiągnęła już cenę 400 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA