fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Koniec głośnego procesu w Dolinie Krzemowej

Dolina Krzemowa (Fot. Foter / CC BY-SA)
Foter
Ten proces o molestowanie i mobbing miał wywrócić stary porządek w największych firmach Doliny Krzemowej. Stało się inaczej.

Po trzech dniach dyskusji ława przysięgłych uniewinniła Kleiner Perkins, jedną z największych firm inwestycyjnych w Dolinie Krzemowej, od zarzutu mobbingu i molestowania swej byłej pracownicy.

To wielki sukces firmy i wielka porażka Ellen Pao, która skarżyła firmę. Pao twierdziła, że ze względu na swą płeć była pomijana przy awansach. Zarzucała także swym przełożonym molestowanie i mobbing.

Sprawa była bardzo ściśle obserwowana przez dużą część Doliny Krzemowej. Kleiner to wielka i znana firma, która inwestowała m.in. w Google. Pao też nie jest byle kim - dziś nie pracuje już w Kleiner, jest jednak prezesem wielkiej internetowej firmy Reddit.

Pao nie jest jedyną kobietą, która zarzuca swym przełożonym dyskryminację. Przemysł technologiczny i internetowy w USA jest oczywiście w olbrzymim stopniu zdominowany przez mężczyzn. Wielu obserwatorów twierdziło, że w razie wygranej Pao kolejne kobiety pracujące w Dolinie Krzemowej będą w sądach dochodziły swych praw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA