fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wall Street mocno w dół

Bloomberg
Nowojorska giełda zakończyła środę mocnymi spadkami. S&P 500 stracił 1,46 proc., Dow Jones spadł o 1,62 proc. a NASDAQ zniżkował nawet 2,37 proc., osiągając najniższy poziom od 11 miesięcy.

Według analityków na pesymizm inwestorów miały wpływ rosnące o 3 proc. ceny ropy i osłabiania się dolara, a także złe dane dotyczące zamówień na dobra stałe. Zamówienia po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech miesięcy spadły, co według analityków oznacza, że firmy nie chcą inwestować. W lutym zamówienia na dobra trwałe spadły o 1,4 proc. w ujęciu skorygowanym. Ekonomiści oczekiwali 0,1 proc. wzrostu. Zamówienia na bazowe dobra kapitałowe spadły w lutym o 1,4 proc., szósty miesiąc z rzędu. Dostawy bazowych dóbr kapitałowych wzrosły jednak o 0,2 proc.

Departament Handlu skorygował dane o zamówieniach na dobra trwałe w styczniu. Okazało się, że rosły o 2,0 proc., a nie o 2,8 proc., jak wcześniej podawano.

Oliwy do ognia dolał szef Fed z Chicago, Charles Evans, który powiedział, że inflacja jest zbyt niska by uzasadnić potrzebę podniesienia stóp procentowych w 2015 roku, mimo dużych postępów w obniżaniu bezrobocia.

W środę zyskiwały akcje m.in.: Kraft Foods Group (35.62 proc.) po informacji o fuzji z innym potentatem spożywczym Heinz; Halliburton (2.19 proc.), AK Steel Holding Corporation (2.87 proc.), Denbury Resources (4.37 proc.).

Spadały akcje m.in.: Bank of America Corporation (1.28 proc.), Apple (2.61 proc.), Microsoft (3.36 proc.), Facebook (2.80 proc.), Twitter (3.83 proc.), AT&T (1.36 proc.), Advanced Micro Devices (5.56 proc.).

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA