fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Google stawia na sprzedaż urządzeń mobilnych

Google Store w Londynie – pierwszy czynny sklep koncernu
Bloomberg
Amerykański koncern, znany głównie z wyszukiwarki internetowej, mocno stawia na sprzedaż urządzeń mobilnych sygnowanych swoją marką.

Google uruchomił polskojęzyczną wersję swojego nowego e-sklepu Google Store, za pośrednictwem którego internauci mogą kupować smartfony czy tablety należącej do Google marki Nexus (w praktyce wyprodukowane przez HTC, Motorolę czy Asusa), a także komputery przenośne i inteligentne zegarki.

Komputery używające systemu operacyjnego Google, tzw. chromebooki, to jeden z motorów napędowych sprzedaży mobilnych sprzętów koncernu (np. w USA w sektorze edukacyjnym udział komputerów z systemem Chrome przekracza 30 proc.). Drugim wkrótce mogą się stać zdobywające coraz większą popularność smartwatche. W Google Store można znaleźć jednak tylko te działające na platformie Android Wear produkowanej przez Google.

Choć internetowy koncern ma polską stronę sklepu (wydzielono go ze sklepu Google Play), to nie prowadzi jeszcze sprzedaży w naszym kraju. Jak informuje Piotr Zalewski, rzecznik Google Polska, sklep w przyszłości będzie jednak działał także u nas. Jak zazna...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA