Lachowski: Szukam przełomowej innowacji

Fotorzepa/Darek Golik
Za pięć lat będziemy średniej wielkości bankiem giełdowym, posiadającym 300–400 tys. zadowolonych klientów indywidualnych, kilkadziesiąt tysięcy mikroprzedsiębiorstw i wypłacającym dywidendy – mówi prezes FM Banku PBP Sławomir Lachowski.

Rz: Wie pan, że FM Bank PBP SA to jedna z najbardziej absurdalnych nazw polskiej instytucji finansowej?

Tak, i dlatego podjęliśmy już decyzję, że bank będzie występował w rejestrze handlowym jako Polski Bank Przedsiębiorczości, a na rynku będzie widoczny pod dwiema markami: BIZ Bank, czyli bank dla osób przedsiębiorczych i małych firm, a także jako Bank SMART – europejski dyskont finansowy, mobilny bank stworzony na smartfony, odpowiadający na zmieniające się potrzeby i dostosowany do stylu życia obywateli świata cyfrowego.

Obie marki stworzył pan w połowie 2014 r. Skąd pomysł na Bank SMART?

Od kilku lat poszukuję rozwiązania, które będzie przełomową innowacją na rynku bankowym. Chodzi o znalezienie innego modelu biznesowego i operacyjnego. Bazuję na umiejętności zastosowania nowoczesnych technologii w zmieniającym się pod wpływem wszechogarniającej cyfryzacji stylu życia. Ponadto szczególnie interesują mnie rozwiązania o niskich kosztach, które pozwalają na ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL