fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nowe osiedla w Warszawie

Z budową osiedla Mickiewicza rusza spółka Skanska Residential Development Poland
Materiały Inwestora
Mieszkania na warszawskich osiedlach deweloperzy oferują w przedsprzedaży po niższych cenach. Kuszą też ekologicznymi rozwiązaniami.

Na warszawski rynek firma Ronson Development wprowadza inwestycję City Link. Mieszkania powstaną u zbiegu ul. Skierniewickiej i Wolskiej, w rejonie stacji metra Rondo Daszyńskiego.

Także dla inwestora

W pierwszym etapie inwestycji na klientów czeka 127 lokali o powierzchni od 27 do 85 mkw. - od kawalerek po mieszkania czteropokojowe. - W przedsprzedaży oferujemy je z 5-procentowym rabatem - zachęca deweloper. Ceny mieszkań zaczynają się od 8,1 tys. zł za mkw. Promocja trawa do 12 kwietnia.

Na parterze budynku Ronson Development przewidział pięć lokali usługowych. Budowa rozpocznie się w kwietniu, a jej zakończenie jest planowane na pierwszy kwartał 2017 roku.

– Zaletą City Link jest przede wszystkim położenie bardzo blisko centrum Warszawy i działającej od niedawna drugiej linii metra. Przyszłym mieszkańcom osiedla gwarantuje to dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej, znajdujących się w okolicy parków Sowińskiego i Moczydło, szkół, restauracji, obiektów sportowych, ośrodków zdrowia i centrów rozrywki – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Według niego mieszkania na tym wolskim osiedlu to dobra oferta także dla inwestorów myślących o nieruchomości na wynajem, a także dla osób szukających dobrej lokaty kapitału. - Tuż przy City Link będzie się znajdować kolejna, planowana stacja metra Wolska. Poza tym Wola staje się biznesowym centrum stolicy – podkreśla Andrzej Gutowski.

Opowiada, że fasada budynku będzie przeszklona, a część parterowa zostanie wykończona kamieniem. - W każdym mieszkaniu będą drewniane okna. Lokale będą też mieć przeszklone balkony, a te na najwyższych kondygnacjach - tarasy - mówi Andrzej Gutowski. - Obok osiedla powstanie plac miejski z zielenią parkową, ławkami i fontanną.

Zaplanowaliśmy też wewnętrzny dziedziniec. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Archiplan.

Powalczą o certyfikat

Z budową osiedla Mickiewicza rusza spółka Skanska Residential Development Poland. Inwestycja powstaje przy ul. Rudzkiej w Warszawie. - Na skraju lasu Bielańskiego, w otoczeniu trzech parków powstanie kompleks mieszkalny, który ma szansę uzyskać certyfikację BREEAM - zachęcają przedstawiciele dewelopera. - To oznaczenie budynków, wyposażonych w rozwiązania przyjazne i ludziom, i środowisku.

Deweloper planuje wybudować łącznie 497 mieszkań. Powstaną w czterech etapach. W pierwszym etapie spółka Skanska Residential Development Poland przewiduje 105 mieszkań o powierzchni od 22 do ponad 100 mkw. - od jedno- i dwupokojowych z aneksem kuchennym po większe – cztero-i pięciopokojowe. Ceny mkw. lokali zaczynają się od 8 tys. zł za mkw.

Mieszkania maja być oddane do użytku w ostatnim kwartale 2016 roku. - Będziemy się ubiegać o certyfikat BREEAM, charakterystyczny dla zrównoważonego budownictwa. Byłby to chyba pierwszy budynek mieszkalny w kraju, wyróżniony przez międzynarodowych ekspertów za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko. Dotychczas takie certyfikaty otrzymywały przeważnie budynki biurowe - mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

Podkreśla, że osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. - Położone na granicy Żoliborza i Bielan, sąsiaduje ze stacją metra Słodowiec i pl. Wilsona. Są tam liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe. Dojazd do centrum metrem zajmuje dziesięć minut, a samochodem - ok. 15. W dziesięć minut można dojechać rowerem do rezerwatu przyrody czy kawiarni na Starym Żoliborzu - opowiada Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland. - W pobliżu znajduje się 15 przedszkoli, pięć szkół podstawowych, żłobek, a także uczelnie wyższe - m.in. Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W sąsiedztwie są też szpital, centra handlowe, sklepy i inne punkty usługowe - wylicza.

Jakub Zagórski zapowiada, że firma projektuje teren rekreacyjny, gdzie chce stworzyć ogrody-labirynty, drewniany plac zabaw i pole piaskowe dla dzieci oraz strefę fitness.

Deweloper zapewnia, że większość tzw. powierzchni biologicznie czynnej zostanie zachowana.

Woda deszczowa do rowerów

Deweloper zapewnia, że postawił na rozwiązania, które pozwolą dbać o środowisko naturalne. - W częściach wspólnych zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie, a dzięki panoramicznym oknom wszystkie mieszkania będą dobrze doświetlone światłem naturalnym - opisuje Jakub Zagórski. - Dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej. Część mieszkań zostanie wyposażona w rozwiązania tzw. inteligentnego domu. Centralne sterowanie ciepłem czy centralny wyłącznik światła to tylko przykłady zastosowanych rozwiązań - podkreśla.

Na balkonach mają być zamontowane specjalne krany, umożliwiające pielęgnację roślin. - Na podziemnym parkingu znajdzie się 106 poszerzonych miejsc parkingowych. Dzięki wentylacjom i czujnikom będą tam mogły parkować również samochody z instalacją LPG. Do dyspozycji mieszkańców oddamy także stojaki na rowery i boksy dla jednośladów - opisują przedstawiciele dewelopera.

Powiększają bank ziemi

Grupa Robyg wprowadza do oferty kolejne budynki na wilanowskim osiedlu Królewski Park. Na rynek trafiły trzy budynki ze 150 lokalami. Budowa pierwszego bloku ma ruszyć w drugim kwartale tego roku, a jej zakończenie deweloper zapowiada na koniec 2016 roku.

- Przy budowie wszystkich mieszkań zastosujemy rozwiązania tzw. inteligentnego domu - zapewniają przedstawiciele spółki Robyg.

W tym roku firma chce sprzedać ponad 2,1 tys. lokali. - Celem strategicznym spółki jest sprzedaż w kolejnych latach nawet 2,5 tys. lokali - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej w spółce Robyg. - Dlatego spółka systematycznie powiększa bank ziemi. Ostatnio nabyła działki na warszawskim Mokotowie oraz w Gdańsku - informuje.

W 2014 roku Robyg sprzedał 2,1 tys. lokali lokali. Do sprzedaży wprowadził ok. 2,7 tys. mieszkań.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA