fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Potrącił bezdomnego, bo prosił go o pieniądze

Policja
Fotorzepa
Młody mężczyzna dwukrotnie potrącił bezdomnego, który go prosił o finansowe wsparcie.

Do takiej sytuacji doszło pod jedną z bydgoskich restauracji. Do młodego mężczyzny podszedł bezdomny. Na zdjęciach monitoringu widać, ze obaj rozmawiają.

Między mężczyznami doszło do scysji. – Widać, że młodszy z nich jest agresywny – opowiada nadkom. Maciej Daszkiewicz z kujawsko-pomorskiej policji.

Później widać jak ten młodszy wsiada do volkswagena golfa i najeżdża na bezdomnego. – To było celowe działanie – uważa policjant.

Sytuację widzi kilku mężczyzn i podejmują interwencję. – Mówią kierowcy co się stało, ten agresywnie cofa swoim autem próbując uderzyć samochodem interweniujących, ci uskoczyli, ale golf znów najechał bezdomnego – dodaje nadkom. Daszkiewicz.

Kierowca volkswagena odjechał. Nie udzielił pomocy rannemu. Bezdomny trafił do szpitala. Ma obrażenia nóg.

Do tych wydarzeń doszło tydzień temu, ale dopiero teraz policja o nich informuje. Wcześniej szukała kierowcy golfa. – Choć były nagrania musieliśmy go szukać. Okazało się, że właściciel samochodu sprzedał pojazd, a nabywca jeszcze go nie przerejestrował – tłumaczy policjant.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 32-letniego kierowcę. Usłyszał on zarzuty narażania bezdomnego na niebezpieczeństwo utraty życia, spowodowanie obrażeń ciała oraz nieudzielenie pomocy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Kierowcy grozi do pięciu lat więzienia.

Dlaczego 32-latek najechał na bezdomnego? Policja nie ma wątpliwości, że zrobił to po prośbach o pieniądze. Jak się mężczyzna z tego tłumaczył? - Nie ujawniamy tego - mówi Jan Bednarek, rzecznik bydgoskiej prokuratury.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA