fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Składki w dół

FotorzepaBartosz Siedlik
Wzrost zysku o 56 proc. r/r oraz wyniku technicznego o 64 proc. r/r.

Takimi wynikami za 2014 rok pochwalił się BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń.

W tym samym czasie do klientów trafiło ponad 37 mln zł z tytułu świadczeń i odszkodowań, czyli o 25 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółki osiągnęły także rekordowy wzrost zebranej składki w produktach ochronnych: w spółce majątkowej o 41 proc., a w spółce życiowej o 62 proc., w stosunku do roku 2013.

Jak zaznaczyła w komunikacie firma, na spadek całkowitej składki w ubezpieczeniach życiowych tj. 28 proc. rok do roku, miała wpływ niższa sprzedaż programu inwestycyjnego In Plus opartego o UFK. - Nasze wyniki za 2014 r są efektem rozwoju na wielu płaszczyznach. Pracowaliśmy wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK nad dalszą poprawą efektywności sprzedaży ubezpieczeń w różnych kanałach sprzedaży – czytamy w informacji o wynikach. - W minionym roku skupialiśmy się przede wszystkim nad sprzedażą produktów ochronnych, co przełożyło się na 47 proc. wzrost tego segmentu rok do roku w obydwu spółkach. Istotne były także działania związane z doskonaleniem jakości obsługi posprzedażowej klientów. Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń dodał w niej, że rozwój ubezpieczeń niepowiązanych z ofertą kredytową banku, głównie ubezpieczenia domów i mieszkań oraz ubezpieczenia na życie jest m.in. silnie wspierany przez działania komunikacyjne uświadamiające potrzeby ochronne klientów.

W jego ocenie spółki konsekwentnie poprawiają jakość procesów obsługowych w obszarze roszczeń. Czas likwidacji szkód w ubezpieczeniu domów i mieszkań w 2014 r skrócił się o ponad 48 proc. r/r i średnio wyniósł 12 dni. Zwiększył się także udział likwidacji przez telefon do poziomu 25 proc.

Komunikacie podkreślono, że spółki po raz czwarty otrzymały certyfikat Firmy Przyjaznej Klientowi oraz znalazły się w czołówce rankingu Gazety Bankowej - Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa.

Ważnym tematem od 2014 roku pozostaje projekt wdrożenia zmian w ofercie produktowej w związku z Rekomendacją U. Pierwsze efekty tej pracy poznamy już pod koniec marca b.r.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA