fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chmura częścią strategii firm

Jak wynika z najnowszego badania Oxford Economics przeprowadzonego wśród 200 menedżerów z całego świata, aż dla 99 proc. firm cloud computing jest ważną częścią strategii biznesowej.
www.sxc.hu
Ponad dwie trzecie przedsiębiorstw planuje w najbliższych trzech latach inwestycje w rozwiązania, które przeniosą do tzw. chmury kluczowe funkcje biznesowe.

Chmura (cloud computing), czyli zdalny (przez internet) model korzystania z oprogramowania i infrastruktury IT, odgrywa coraz większą rolę w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. O ile jeszcze kilka lat temu firmy podchodziły do tego tematu z dużą rezerwą, o tyle obecnie traktują chmurę jako integralną część prowadzonego biznesu, bez względu na sektor, który reprezentują.

– Początki sprzedaży produktów cloudowych w Polsce były bardzo trudne. Opór materii był duży. Klienci przede wszystkim podnosili kwestie bezpieczeństwa danych. Obecnie obawy z tym związane zeszły już jednak na dalszy plan – mówi Tomasz Niebylski, dyrektor działu wsparcia sprzedaży SAP Polska.

Biznesowy niezbędnik

Jak wynika z najnowszego badania Oxford Economics przeprowadzonego wśród 200 menedżerów z całego świata, aż dla 99 proc. firm cloud computing jest ważną częścią strategii biznesowej. Podobne zjawisko, choć może nie aż na tak dużą skalę, zdaniem przedstawiciela SAP Polska można ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA