fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

P4 pozyska 125 mln euro z obligacji by sfinansować zakup pasma [nowe]

Play Finance 2, wehikuł finansowy P4, operatora sieci Play, rozpoczął dziś sprzedaż 4-letnich obligacji o nominale 125 mln euro (516 mln zł).
Jak informuje agencja Moody's środki uzyskane z emisji papierów dłużnych mają zostać wykorzystane na opłacenie rezerwacji częstotliwości w trwającej w Polsce aukcji 800/2600 MHz.
Kowenanty papierów są takich same jak poprzednio wyemitowanych obligacji o wartości 600 mln euro, również zapadających w 2019 roku.
Agencje Moody's i Standard&Poor's wydały dziś ratingi dla nowych papierów Play Finance 2. Choć wskaźnik dług netto do EBITDA P4 wzrośnie o 0,5x, to Moody's uważa, że dobre wyniki operacyjne P4 i wolne przepływy gotówkowe firmy pozwolą się operatorowi oddłużyć i wskaźnik spadnie do 4,5-5-krotności przed końcem tego roku.
Płynność gotówkowa telekomu wzrośnie dzięki nowej emisji do 1,6 mld zł. Kwota ta obejmuje zarówno pozyskiwane obecnie środki, jak i gotówkę w bilansie na koniec 2014 roku (498 mln zł) oraz 600 mln zł niewykorzystanych linii kredytowych.
Negatywną stroną operacji jest zwiększenie się ekspozycji telekomu na wahania kursowe - zauważa Moody's.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA