fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po „Bogach” Palkowski nakręci „Dywizjon 303”

Łukasz Palkowski na planie filmu „Bogowie”
Next Film
Łukasz Palkowski znów stanie za kamerą. Ma nakręcić film o polskich lotnikach, którzy walczyli w bitwie o Anglię. Scenariusz napisali Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i James McManus.

Oparli się na losach trzech przyjaciół, którzy poznali się w szkole lotników w Dęblinie, razem przeżyli wybuch II wojny światowej, potem przedzierali się przez Rumunię do Wielkiej Brytanii. Tam trafili do Dywizjonu 303. Producent Jacek Samojłowicz dopina budżet. Jest przekonany, że film powstanie. Jeśli rzeczywiście się uda, będzie to kolejny krok w karierze reżysera – jego pierwszy film o tak wysokim, bo ok. 14-milionowym, budżecie.

Palkowski ma dzisiaj na polskim rynku filmowym mocną pozycję dzięki „Bogom". To „kino środka", o jakie od dawna upomina się w Europie Agnieszka Holland. Obraz artystyczny, z ambicjami, a jednocześnie docierający do widzów. Zebrał worek nagród: Lwy od jurorów na festiwalu w Gdyni i Orły od członków Polskiej Akademii Filmowej. Ale sam Palkowski, mimo wielkiego sukcesu, pozostał otwartym facetem, o którym nikt nie mógłby powiedzieć, że woda sodowa uderzyła mu do głowy. Może dlatego, że w życiu jadł chleb z niejednego pieca, że poznał z...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA