fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 12 marca

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
Cyfrowy Polsat: Analitycy o rezygnacji Polkomtela z licytacji
Nawet o 4 proc., do 25,09 zł, rosły w środę notowania akcji Cyfrowego Polsatu, po tym jak jego spółka zależna – Polkomtel – ogłosiła, że nie będzie dalej licytować częstotliwości 800 MHz w trwającej aukcji. Wartość całego Cyfrowego Polsatu rosła w środę o ponad 600 mln zł, a to oznacza, że właśnie takiego wydatku na pasmo 800 spodziewali się po grupie inwestorzy...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/765439_Cyfrowy_Polsat:_Analitycy_o_rezygnacji_Polkomtela_z_licytacji.html (dostęp płatny)
Financial Times: Cyfrowa biblioteka watykańska
Japońska spółka technologiczna NTT Data realizuje projekt, którego celem jest udostępnienie w internecie – za darmo – przebogatych zbiorów cennych rękopisów i rysunków gromadzonych od prawie 600 lat w Bibliotece Watykańskiej. Papieska książnica zawiera skarby kultury, takie jak notatki Michała Anioła i Galileusza, w sumie 82 tys. rękopisów, monet, szkiców i fotografii.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/765428_Financial_Times:_Cyfrowa_biblioteka_watykanska.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]
Pas w aukcji pomógł Cyfrowemu
Oświadczenie Polkomtela, operatora sieci Plus, podbiło w środę 11 marca kurs Cyfrowego Polsatu o — momentami — ponad 3,5 proc.
http://pulsbiznesu.pb.pl/4033051,62399,pas-w-aukcji-pomogl-cyfrowemu (dostęp płatny)
Google otworzył sklep w Londynie
Pierwszy na świecie sklep pod swoim szyldem Google otworzył na Tottenham Court Road w Londynie. Google prezentuje w nim telefony z systemem Android, a także chrombooki i chromecasty. — Tempo innowacji w urządzeniach jest niesamowite, jednak sposób ich kupowania od lat się nie zmienia. Chcemy, by było to miejsce, w którym ludzie mogą poeksperymentować i dowiedzieć się o całej ofercie Google'a — powiedział James Elias, dyrektor do spraw marketingu Google w Wielkiej Brytanii.
http://pulsbiznesu.pb.pl/4033043,80361,google-otworzyl-sklep-w-londynie (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Co z aukcją LTE po rezygnacji Polkomtelu
Już tylko cztery firmy będą rywalizować w aukcji.  Nawet o 4 proc., do 25,09 zł, rosły w środę na warszawskiej giełdzie notowania akcji Cyfrowego Polsatu, grupy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, po tym jak we wtorek , dość nieoczekiwanie, jego spółka zależna Polkomtel ogłosiła, że nie będzie dalej licytować częstotliwości z zakresu 800 MHz w trwającej w Polsce aukcji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1270828-Co-z-aukcja-LTE--po-rezygnacji-Polkomtelu.html (dostęp płatny)
DHL jak Allegro. Firma kurierska idzie w e-handel
Potentat branży logistycznej uruchomił w Polsce własny pasaż internetowy.  Jedna z największych firm kurierskich na świecie znalazła sposób, jak złowić klientów handlujących w internecie. W Polsce wystartował właśnie serwis All You Need (AYN). Za nowym portalem e-commerce stoi DHL Parcel, spółka DHL odpowiadająca ze dostarczanie paczek.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1270840-DHL-jak-Allegro-Firma-kurierska-idzie-w-e-handel.html (dostęp płatny)
Poprawimy znajomość marki
Wywiad. W tym roku Huawei zamierza zdobyć 10 proc. polskiego rynku – zapowiada Yanmin Wang.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1270807-Poprawimy-znajomosc-marki.html (dostęp płatny)
Złota zasada neutralności internetu
Wprowadzili ją już Amerykanie i Holendrzy. Pracuje nad nią Parlament Europejski, ale nowe prawo może zostać rozwodnione – ostrzega ekspert, Łukasz Jachowicz. Amerykańska Federalna Komisja Komunikacji (FCC) przyjęła niedawno regulację, na podstawie której internet szerokopasmowy będzie traktowany tak samo jak inne usługi publiczne. To jedno z największych zwycięstw zwolenników równego dostępu do sieci.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1270786-Zlota-zasada-neutralnosci-internetu.html (dostęp płatny)
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA