fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Hertz, Sixt i Budget w związku

Bloomberg
Międzynarodowe firmy branży Rent a Car dołączyły do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Nowymi członkami są: Hertz, Sixt oraz Budget. Łączna liczba członków PZWLP wynosi więc 19 firm.

Obok nowych wypożyczalni listę członków związku specjalizujących się w wynajmie krótkoterminowym uzupełniają polska firma Express, oraz Avis, lider branży Rent a Car w Polsce. Marek Małachowski, prezes zarządu PZWLP, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska komentując przyjęcie nowych członków zaznaczył, że jednym z priorytetów w zakresie rozwoju PZWLP w najbliższej przyszłości jest znaczące zwiększenie w organizacji udziału firm wynajmu krótkoterminowego, a przez to zapewnienie w podobnym stopniu reprezentacji dla wszystkich dostępnych na polskim rynku form wynajmu pojazdów – krótko, średnio i długoterminowego. - Branża Rent a Car w Polsce nie tylko dynamicznie się rozwija, ale ma również bardzo duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania rynku flotowego - wyjaśnił. - Auta wynajmowane krótkoterminowo odgrywają bowiem kluczową rolę w zapewnieniu firmom i przedsiębiorcom mobilności w sytuacjach nieprzewidzianych, np. awarii pojazdów, które są na co dzień użytkowane we flotach. Przystąpienie do PZWLP kolejnych, największych na świecie firm Rent a Car, pozwoli na budowanie świadomości branży wynajmu krótkoterminowego samochodów w Polsce oraz skuteczną reprezentację jej interesów w kraju - dodał.

Budget, Hertz i Sixt formalnie przystąpiły do PZWLP w połowie lutego 2015r. Firma Budget jest obecna w 128 krajach na świecie i posiada łącznie 3400 lokalizacji. W Polsce działa od 1989 roku, a od roku 1994 do dzisiaj, wyłącznym licencjobiorcą Budget w kraju jest firma Car – Pol Leasing. Globalną działalność w zakresie krótkoterminowego wynajmu samochodów prowadzi również firma Hertz, drugi z nowych członków Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Hertz posiada sieć ponad 10 tys. punktów wynajmu aut w 145 krajach. Na polskim rynku firma oferuje swoje usługi od 40 lat i jest obecnie reprezentowana przez spółkę Motorent. Sixt, czyli trzeci nowy członek PZWLP, podobnie jak dwie pozostałe firmy Rent a Car, które przystąpiły w lutym do organizacji, prowadzi swoją działalność w skali globalnej, poprzez ponad 4 tys. punktów w ok. 100 krajach na całym świecie. W Polsce firma Sixt jest obecna od 2002 roku i jest reprezentowana przez swojego licencjobiorcę, spółkę Eurorent.

Związek powstał w listopadzie 2005 roku, należało wówczas do niego 10 firm. Od tego czasu liczba członków uległa prawie podwojeniu. Jak zapewnia jej Prezes, organizacja odgrywa obecnie bardzo ważną rolę dla kondycji sektora motoryzacyjnego w Polsce. W 2014 roku 16 należących wówczas do PZWLP firm, na potrzeby wszystkich oferowanych w ramach swoich usług form finansowania flot pojazdów, zakupiło razem ponad 64 tys. nowych samochodów osobowych, co oznacza, że członkowie organizacji wygenerowali aż 1/3 łącznej sprzedaży nowych aut osobowych do firm w Polsce.

Na koniec IV kwartału 2014 roku firmy PZWLP finansowały i zarządzały łącznie flotą prawie 126 tys. samochodów, wykorzystywanych na co dzień przez funkcjonujące w Polsce firmy. Dzięki temu organizacja reprezentuje aktualnie ok. 80 proc. rynku wynajmu długoterminowego aut w kraju.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA