fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zdrojowa inwestuje 150 mln zł w Szklarskiej Porębie

Ponad 150 milionów złotych zainwestuje kołobrzeski deweloper i operator hoteli Zdrojowa Invest w Szklarskiej Porębie.

Powstanie tam 4-gwiazdkowy obiekt Forest Ski Hotel & Resort z przeszło tysiącem miejsc noclegowych. Otwarcie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano na jesień 2017 roku.

Hotel będzie miał duże zaplecze konferencyjne, które ma przyciągać gości biznesowych. W ramach kompleksu powstanie również publiczny aquapark, dostępny również dla mieszkańców miejscowości oraz wyciąg narciarski i dwie trasy zjazdowe. Uzupełnieniem będzie rozbudowana strefa SPA & Wellness.

Według współwłaściciela Zdrojowej, Jana Wróblewskiego, inwestycja spółki przyczyni się do rozwoju Szklarskiej Poręby, podobnie jak miało to miejsce w Kołobrzegu: w ciągu dziesięciu lat liczba udzielonych tam noclegów podwoiła się.

Ze swoim potencjałem i naszymi obiektami Szklarska Poręba może podążać podobna ścieżką rozwoju. Aktualnie zmieniamy Świnoujście prowadząc obecnie największą inwestycje hotelową w Polsce za ponad 250 mln zł, z hotelem Radisson Blu Resort, aquaparkiem i promenada, a ze wsparciem unijnym planujemy również molo – podsumowuje Wróblewski.

Zdrojowa Invest Hotels prowadzi 6 obiektów nad morzem i w górach, w tym najnowsze: Cristal Resort Szklarska Poręba, Boulevard Ustronie Morskie i Diune Hotel. W 5-gwiazkowym hotelu Radisson Blu Resort, Świnoujście znajdzie się 340 pokoi. Dzięki inwestycji lokalny rynek pracy ma się zwiększyć o 250-300 miejsc. Ze względu na złożoność inwestycji budowa będzie realizowana w etapach. W pierwszym etapie powstanie cześć apartamentowa (61 apartamentów i 16 lokali usługowych) z promenadą, pasażem i częścią sportową oraz pierwszy hotel (352 apartamenty condo) wraz z centrum konferencyjnym i aquaparkiem.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA