fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motoryzacja

Peugeot wraca do CAC-40

Bloomberg
PSA Peugeot Citroen wraca do grona spółek giełdowych tworzących wskaźnik CAC-40 — podał operator giełdy Euronext. To wyraźne wsparcie dla firmy, która wychodzi z zapaści własnej i rynku europejskiego

Peugeot zajmie miejsce Gemalto, którą wskazano jako możliwego kandydata do wyjścia jeszcze przed pojawieniem się w lutym informacji o zhakowaniu jej milionów kart SIM do telefonów komórkowych przez służby specjalne w USA i W. Brytanii.

Powrót do CAC-40 zapewni hossę akcjom Peugeota, które dotąd w tym roku zdrożały o 49 proc., bo wywoła automatyczny popyt wśród giełdowych graczy. Może też przyczynić się do zwiększenia płynności finansowej spółki i przyciągnąć znowu uwagę zagranicznych inwestorów, a klientom tej firmy, załodze i konkurentom dać znać, że strategia wyjścia z dołka zaczyna działać. — Powrót do CAC-40 zwiększy nasze międzynarodowe nagłośnienie, co jest istotną częścią naszego planu — stwierdził rzecznik Peugeota, Bertrand Blaise.

Rosnące straty doprowadziły grupę do konieczności skorzystania w 2014 r. z pomocy ratunkowej ze strony rządu Francji i chińskiego Dongfenga, które kupiły po 14 proc. udziałów za 3 mld euro. Nowy prezes Carlos Tavares, mianowany podczas negocjowania tej pomocy, przystąpił do cięcia stanu posiadania, kosztów produkcji i gamy modeli, aby do 2018 r. dojść do 2 proc. marży zysku.

Wyjście Gemalto z CAC-40 i powrót Peugeota do tego wskaźnika po 2,5 latach nieobecności nastąpi 23 marca — podał Euronext.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA