fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Zmarzlik i Pawlicki rezerwowymi na GP Polski

Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki uzupełnili stawkę rozpoczynającej żużlowe indywidualne mistrzostwa świata Grand Prix Polski, która 18 kwietnia odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Obaj uznawani są za najzdolniejszych młodych polskich żużlowców. Bartosz Zmarzlik, który w Warszawie wystąpi z numerem 17, urodził się w 1995 roku. Jest zawodnikiem mistrza Polski Stali Gorzów. W poprzednim sezonie jadąc z dziką kartą triumfował w GP Polski na stadionie w Gorzowie. Tym samym został najmłodszym w historii zwycięzcą rundy indywidualnych mistrzostw świata.

Piotr Pawlicki (numer 18) w tym roku skończy 21 lat. Na co dzień występuje w drużynie wicemistrza Polski Fogo Unii Leszno. Jest aktualnym indywidualnym mistrzem świata juniorów, w 2013 roku zdobył srebrny medal.

Pewnych występu w GP Polski na Stadionie Narodowym może być czterech Polaków. Stali uczestnicy cyklu, czyli aktualny wicemistrz świata Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata z 2010 i 2013 roku Jarosław Hampel i debiutujący w indywidualnych mistrzostwach świata Maciej Janowski, a także jadący z dziką kartą mistrz świata z 2010 roku Tomasz Gollob. Będzie to jego pożegnanie z cyklem Grand Prix.

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym w Warszawie 18 kwietnia o 19.00.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA