fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Media: Twitter chce kupić i zastosować aplikację do transmisji wideo

Bloomberg
Źródła portalu technologicznego TechCrunch informują, że Twitter jest zainteresowany kupnem aplikacji umożliwiającej transmisje wideo - Periscope.

Sfinalizowanie transakcji poszerzyłoby ofertę tego portalu społecznościowego o nową usługę.

Źródła, na które powołuje się TechCrunch, podkreślają, że cena zakupu aplikacji Periscope od jej twórców oscyluje w granicach 100 mln dolarów. Jednak negocjacje w tej sprawie są na wstępnym etapie, a transakcja nie jest jeszcze przesądzona.

Periscope umożliwia użytkownikom transmitowanie materiałów wideo z miejsc, w których właśnie przebywają, dzięki czemu inni mogą to oglądać. TechCrunch zwraca uwagę, że dodanie tego typu usługi byłoby naturalnym krokiem w rozwoju Twittera.

"Nadszedł czas na uruchomienie przez Twitter tego typu usługi i to z wielu powodów. Sieci komórkowe dysponują dużą przepustowością i są zdecydowanie bardziej dostępne niż w przeszłości; podobny postęp odnotowano w technologii kamer zastosowanych w smartfonach. (...) Transmisje wideo byłyby dobrodziejstwem dla aktywistów, reporterów i dokumentalistów" - podkreślono na portalu.

Aplikacja Periscope przypomina systemem działania usługę Facetime w urządzeniach Apple'a. Umożliwia przeprowadzenie wideo rozmowy między użytkownikami.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA