Teraz dostajemy największe w historii fundusze na rozwój

82,5 mld euro mają pozwolić Polsce na kolejny skok cywilizacyjny.
Fotorzepa
Rekordowe wsparcie z Unii Europejskiej w okresie 2014–2020 ma umożliwić naszemu krajowi dokończenie skoku cywilizacyjnego, który rozpoczął się wraz z wejściem Polski do Wspólnoty. Tylko z polityki spójności dostaniemy 349 mld zł.

O wadze pieniędzy z unijnej polityki spójności dla Polski chyba nikogo nie trzeba już przekonywać. Dzięki nim nasz kraj bardzo się od 2004 r. zmienił. Teraz rozpoczynamy korzystanie z drugiej wielkiej transzy tych pieniędzy, które przyznano nam na lata 2014–2020. Chodzi o 82,5 mld euro, które mają pozwolić Polsce na kolejny skok cywilizacyjny.

Co zyskamy?

Jak mówiła premier Ewa Kopacz na specjalnej, oficjalnej inauguracji okresu 2014– –2020 w Polsce, nasz kraj dostanie teraz największe w historii fundusze na rozwój i każda złotówka zostanie zainwestowana w przemyślany sposób. Na jakie dziedziny zostaną przeznaczone te pieniądze? Jak mówiła szefowa rządu, po pierwsze, mają one podnieść jakość życia. – Chcemy, aby Polacy przekonali się, że fundusze europejskie to nie tylko drogi ekspresowe, piękna infrastruktura, ale także realna pomoc w codziennym życiu – mówiła.

Dlatego planowane są największe w historii inwestycje w transport publiczn...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL