fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Popularny serial „Telefon 110“ o realiach polsko-niemieckiego pogranicza

picture-alliance/dpa
Na fabułę popularnego kryminalnego serialu telewizyjny „Polizeiruf 110” / „Telefon 110” składać się będą epizody z polsko-niemieckiego pogranicza. To novum, o którym informują niemieckie dzienniki.
W serialu kryminalnym „Polizeiruf 110" fabułę będą stanowić nie tylko epizody z działalności niemieckiej policji kryminalnej, ale też „polsko-niemieckie relacje" – pisze w poniedziałkowym wydaniu monachijska gazeta „Abendzeitung". Od 2015 roku w nowej odsłonie serialu pani komisarz Olga Lenski (Maria Simon) będzie prowadzić śledztwo na polsko-niemieckim pograniczu z kolegą z Polski, komisarzem Adamem Raczkiem. Jak informuje rozgłośnia RBB, wraz z odejściem „na zasłużoną emeryturą" komisarza Horsta Krausego, postanowiono przenieść miejsce akcji serialu na polsko-niemieckie pogranicze do Frankfurtu nad Odrą. Komisarze Lenski i Raczek będą pracować w polsko-niemieckim zespole śledczym. „To nowa jakość zarówno w życiu jak i w filmie. To nada naszym serialowym epizodom aktualny i autentyczny charakter" – cytuje szefową działu filmów rozgłośni rbb Cooky Ziesche „Frankfurter Allgemeine Zeitung". „Widzowie będą mieli też wgląd w życie prywatne polsko-niemieckiego tandemu komisarzy i w ten sposób dowiedzą się o dniu powszednim w kraju sąsiada, w Polsce". Prace nad serialem rozpoczną się wiosną przeszłego roku.

Serial popularny w PRL

„Polizeiruf 110" produkowany był od 1971 roku w NRD jako odpowiedź na zachodnioniemiecki serial „Tatort". W latach 70. I 80. Serial kryminalny był emitowany także w Polsce pod tytułem „Telefon 110". Grali w nim również polscy aktorzy. Do realizacji kilku odcinków zaangażowano też polskich reżyserów.
Źródło: Deutsche Welle
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA