fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Marsz niepełnosprawnych w Paryżu

AFP
20 tysięcy niepełnosprawnych osób wzięło dziś udział w „marszu na Pałac Elizejski” w Paryżu. Głównym postulatem uczestników demonstracji jest podwyżka rent inwalidzkich.
Wielu uczestników pochodu, który wyruszył sprzed paryskiej opery, poruszało się na wózkach inwalidzkich. Byli również niewidomi z białymi laskami. Na transparentach można było przeczytać hasła o niewystarczających zasiłkach dla inwalidów we Francji.
Uczestnicy demonstracji przybyli do Paryża z całego kraju. Organizujące manifestację zrzeszenie różnych organizacji osób niepełnosprawnych, wynajęło w tym celu 13 pociągów, 5 samolotów oraz 700 autokarów.
Po przybyciu manifestantów przed Pałac Elizejski 10-osobowa delegacja przekazała do sekretariatu prezydenta list podpisany przez 50 tysięcy sygnatariuszy. W dokumencie tym uczestnicy protestu domagają się, by minimalna renta inwalidzka została podwyższona do poziomu minimalnej pensji, czyli do około 1000 euro. Obecnie najniższa renta inwalidzka wynosi we Francji 628 euro miesięcznie.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA