fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Nowy e-mail do Prokuratury Generalnej: biuro.podawcze@pg.gov.pl

www.sxc.hu
W dniu 11 sierpnia 2014 r. został uruchomiony nowy adres - biuro.podawcze@pg.gov.pl, służący do przekazywania korespondencji drogą elektroniczną.
Nowa skrzynka e-mail będzie stanowić uzupełnienie dotychczas przyjętego modelu komunikacji elektronicznej w Prokuraturze Generalnej za pośrednictwem platformy ePUAP.
Wychodząc naprzeciw zgłaszanym uwagom oraz oczekiwaniom użytkowników nie posiadających konta na platformie ePUAP, podjęta została decyzja o zintegrowaniu kanałów komunikacji zewnętrznej i utworzeniu nowej skrzynki e-mail (biuro.podawcze@pg.gov.pl) służącej do składania skarg oraz innych pism drogą elektroniczną w sprawach, dla których ta forma korespondencji jest dopuszczalna.
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Prokuratury Generalnej na platformie ePUAP pozostaje podstawowym kanałem wymiany korespondencji drogą elektroniczną.
Jednocześnie informujemy, że 11 sierpnia br. zlikwidowano dotychczas dostępne adresy poczty elektronicznej jednostek organizacyjnych prokuratury. Dezaktywacji ulegną następujące skrzynki e-mailowe:
boin@pg.gov.pl, bpg@pg.gov.pl, bsk@pg.gov.pl, dbimp@pg.gov.pl, dopwisi@pg.gov.pl, dpp@pg.gov.pl, dps@pg.gov.pl, dpz@pg.gov.pl, dwm@pg.gov.pl, skargi@pg.gov.pl. finanse.baf@pg.gov.pl
Maksymalna rozmiar wszystkich dokumentów wraz z dołączonymi załącznikami do jednej wiadomości, doręczonej za pomocą adresu elektronicznego biuro.podawcze@pg.gov.pl, nie może przekroczyć 5 MB.
Jednocześnie należy podkreślić, że adres poczty elektronicznej nie służy do zgłaszania zawiadomień o przestępstwie. Zawiadomienie o przestępstwie i wszelkie pisma procesowe należy składać w biurach podawczych prokuratur w dniach i godzinach urzędowania bądź przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej.
Oddając do użytku jeden adres e-mail przeznaczony do korespondencji drogą elektroniczną, jesteśmy przekonani, że zmiany w sposobie komunikacji zewnętrznej, wpłyną na wzrost jej skuteczności oraz usprawnienie rozpatrywania skierowanych do Prokuratury Generalnej spraw.
Źródło: Prokuratura Generalna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA