fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Startują Dni Praktyk Prawniczych

Studenci będą się mogli zapoznać z ofertami pracy oraz informacjami o procedurach aplikowania na staż
Na przełomie marca i kwietnia w 14 ośrodkach akademickich już po raz trzeci odbędą się Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, którym patronuje “Rzeczpospolita”.
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich STEP od lat pomaga w nawiązywaniu kontaktów student – firma. Stowarzyszenie ma w ofercie wiele praktyk, które obejmują instytucje publiczne, urzędy, kancelarie, firmy konsultingowe czy banki. Założeniem Dni Praktyk Prawniczych jest właśnie zaprezentowanie tej oferty.
Studenci mogą ponadto osobiście porozmawiać z przedstawicielami firm oferujących staże. To okazja, by dowiedzieć się, jakie wymagania należy spełnić przy rekrutacji i czego można oczekiwać od przyszłego pracodawcy.
Innym punktem przedsięwzięcia jest promocja stworzonego dwa lata temu portalu pracy i praktyk prawniczych www.praktykiprawnicze.pl. Impreza skierowana jest do studentów prawa oraz administracji, począwszy od pierwszego roku na absolwentach i młodych prawnikach kończąc.
Ubiegłoroczna edycja Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem studentów. Coraz więcej z nich jest zdania, że warto zadbać o swoje CV już na studiach.
W zależności od uczelni impreza będzie trwała jeden lub dwa dni. W całej Polsce – od 31 marca do 4 kwietnia.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.elsa.org.pl/odpp.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA