fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Polski konsul w Monako aresztowany. Miał zlecić zabójstwo teściowej

AFP
Polski konsul honorowy w Monako aresztowany przez francuską policję. Chodzi o sprawę morderstwa monakijskiej miliarderki - teściowej konsula. RMF informuje, że Wojciech J. miał wraz z żoną zlecić to zabójstwo.
Na początku maja samochód 77-letniej Helene Pastor został ostrzelany przed szpitalem w Nicei. Mężczyzna uzbrojony w broń myśliwską z obciętą lufą oddał strzały przez okna samochodu, po czym uciekł w towarzystwie wspólnika. Kierowca Mohamed Darwich zmarł w wyniku obrażeń 10 maja, a Helene Pastor - 21 maja.
Pogrzeb najbogatszej kobiety w Monako odbył się w największej dyskrecji 28 maja w obecności księcia Monako Alberta II, najbliższej rodziny i kilku dawnych pracowników.
Jak pisze dziś na stronie internetowej serwis Monacolife, atak na milionerkę nosił znamiona operacji amatorskiej, a nie zleconej przez mafię. Francuska policja bada wątek sporu rodzinnego. Według źródeł zbliżonych do śledztwa zabójcę i jego wspólnika zidentyfikowano w ciągu kilku dni od zabójstwa.
Prokuratura w Marsylii zatrzymała 19 osób, w tym polskiego konsula Wojciecha J. Lokalna policja twierdzi, że polski konsul i jego żona, 53-letnia Sylvia Pastor, zlecili zamordowanie matki kobiety - dziedziczki miliardowej fortuny.
Wojciech J., absolwent uniwersytetu w Cambridge, jest polskim konsulem honorowym w Monako od 2007 roku.
Źródło: rmf24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA