fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Remanent bez oprogramowania

W remanencie likwidacyjnym trzeba ująć towary, które po zakupie nie zostały sprzedane. Usług się w nim nie ujmuje
Spółka partnerska kupiła w 2005 r. oprogramowanie finansowo-księgowe. Odliczyliśmy podatek z faktury. Teraz spółka się rozwiązuje i będziemy robić remanent likwidacyjny. Czy trzeba w nim ująć także oprogramowanie?Odpowiadają autorzy „Komentarza VAT 2008”: Adam Bartosiewicz, doktor nauk prawnych i Ryszard Kubacki, doradca podatkowyNie. Zgodnie z art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w wypadku rozwiązania spółki cywilnej lub handlowej niemającej osobowości prawnej opodatkowane są towary własnej produkcji i towary, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy.Rozwiązanie spółki powoduje obowiązek przeprowadzenia remanentu likwidacyjnego. Trzeba w nim ująć towary, które po zakupie nie zostały sprzedane.Art. 2 pkt 6 ustawy o VAT precyzuje, że pod pojęciem towarów rozumieć należy rzeczy ruchome, jak również wszelkie postacie energii, budynki i budowle lub ich części, będące przedmiotem czynności podle- gających opodatkowaniu, które są wymienione w kla...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA