fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Księgowanie wydatków na płatne parkingi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w pkpir

Czy na podstawie pokwitowania z parkomatu można zakwalifikować wydatek za parkowanie jako koszt uzyskania przychodów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Jeżeli podatnik ponosi wydatki za parking w strefie płatnego parkowania i koszty te związane są z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą, to może zaewidencjonować te wydatki w księdze przychodów i rozchodów jako koszt uzyskania przychodu.
W prowadzonej działalności gospodarczej ponoszę czasem wydatki na parking w strefie płatnego parkowania. Są one udokumentowane pokwitowaniem opłaty z parkometru. Czy na podstawie takiego biletu mogę zakwalifikować wydatek za parkowanie jako koszt uzyskania przychodów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? – pyta czytelniczka. Prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów, należy pamiętać o prawidłowym dokumentowaniu dokonywanych transakcji w celu późniejszego prawidłowego ich zaewidencjonowania w koszty.Bardzo często przedsiębiorcy ponoszą wydatki związane z opłatami parkingowymi, gdy poruszają się autem w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą. W myśl przepisów podatkowych w takich przypadkach wydrukowany bilet parkingowy może być uznany za koszt.Wydatki poniesione na bilety parkingowe mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w przypadku, gdy zostaną udokumentowane dowodem wewnętrznym.PrzykładPrze...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA