fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Decyzja w sprawie Rostowskiego w listopadzie

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Decyzja o dalszej obecności ministra Jacka Rostowskiego w rządzie zapadnie w listopadzie - poinformował wicepremier Janusz Piechociński (PSL)
O planowanej dymisji Rostowskiego pisała kilka dni temu agencja Reutera. Powołując się na źródła w rządzie agencja podała, że minister ma zostać dymisjonowany przy okazji zapowiadanej rekonstrukcji rządu.
Rekonstrukcja, która ma podwyższyć poziom zaufania społeczeństwa do rządu, miałby też obejmować pozbawienie stanowiska minister sportu Joanne Muchę i ministra środowiska Marcina Korolca.
Jak mówił dla Informacyjnej Agencji Radiowej Janusz Piechociński, zainteresowanie i plotki w sprawie  zmian w rządzie, cieszą się w wakacje szczególnym zainteresowanie mediów. - Nie tylko poważne agencje zagraniczne, ale i poważne agencje polskie w oparciu o pojedyncze sondaże czy wręcz ploteczki wykreowały w te wakacje wiele zaskakujących newsów - mówił.
Wicepremier i lider PSL komentował też wybory w Platformie Obywatelskiej, wskazując, że odsłoniły one wady głosowania internetowego oraz prognozując pozostanie Jarosława Gowina w szeregach PO. - Wieszczę, że do wyborów europejskich Gowin na pewno będzie w Platformie, przyspieszenie nie tylko w tej części polskiej sceny politycznej nastąpi po tych wyborach - przekonywał Janusz Piechociński. Wynik głosowania na szefa Platformy będzie znany około 23 sierpnia.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA