fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Skandia zaczęła oferować ubezpieczenia terminowe

Skandia Życie zaczęła oferować terminowe ubezpieczenia na życie. Wprowadziła do oferty polisę ochronną. Rozbudowa oferty o nowy segment to element strategii spółki
Krajowy rynek ubezpieczeń rozwija się dynamicznie. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że łączna wartość sektora życiowego w ubiegłym roku wyniosła 36,4 mld zł, co oznacza 14-proc. wzrost w porównaniu  z 2011 r. Największe przychody (ponad 53 proc.) wygenerowały produkty z grupy I, obejmującej m.in. polisy ochronne.
Z badań przeprowadzonych przez Skandię w Życie w marcu  pokazują, że trzy czwarte Polaków deklaruje chęć finansowej ochrony bliskich przed skutkami chorób, kalectwa czy śmierci. Jednocześnie ponad połowa ankietowanych (53 proc.) nie posiada indywidualnych produktów ubezpieczeniowych, umożliwiających wypłatę świadczeń w wypadku zdarzeń losowych wpływających na nasze zdrowie lub życie.
- Polski rynek ubezpieczeń oferuje duży potencjał, szczególnie w obszarze rozwiązań emerytalnych i ubezpieczeń terminowych na życie. Aby móc umocnić pozycję na rynku oraz zapewnić dalszy rozwój spółki w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrealizowaliśmy szereg kluczowych inwestycji - mówi Paweł Ziemba, prezes Skandia Życie.
W minionym roku została otwarta m.in. pierwsza sieć lokalnych placówek. Spółka wdrożyła również nowe rozwiązania informatyczne wspierające sprzedaż oraz obsługę klientów. Ponadto wprowadzili nową ofertę produktową, profilowaną pod kątem potrzeb finansowych klientów w różnym wieku.
- Rozszerzenie palety ubezpieczeń o polisy terminowe, to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju w Polsce – mówi Paweł Ziemba.
Do tej pory spółka koncentrowała się głównie na ubezpieczeniach z funduszami inwestycyjnymi.
Skandia Życie+ to terminowe ubezpieczenie na życie obejmujące ochroną takie zdarzenia losowe, jak: śmierć, całkowite trwałe inwalidztwo czy choroba śmiertelna. Produkt przeznaczony jest dla osób w wieku od 18-tego do ukończenia 59-tego roku życia. Minimalna składka regularna, opłacana miesięcznie wynosi 80 zł. Umowa ubezpieczenia może być zawierana na okres od 5 do 30 lat.
Wraz z nową polisą Skandia Życie wprowadziła nową formę dokumentacji produktowej. Ogólne Warunki Ubezpieczenia zostały napisane przejrzystym językiem, nie wymagającym specjalistycznej znajomości prawa. Kluczowe zagadnienia zostały dodatkowo wyróżnione odpowiednimi adnotacjami na marginesach oraz objaśnione przykładami. Ponadto, firma przygotowała dla klientów Kartę Produktu, zawierającą najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia, zgodnie z rekomendacją PIU dotyczącą dobrych praktyk informacyjnych.
- Zdajemy sobie sprawę, że język prawny jest językiem formalnym, specyficznym, często nieprzyjaznym dla klienta. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmodyfikowanie formy dokumentów i wprowadzenie krótkich objaśnień dotyczących opisywanych zagadnień. Ponadto, najważniejsze z nich zostały poparte przykładami - mówi Krzysztof Żukowski, dyrektor Sprzedaży Skandia Życie.
- Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Skandia Życie blisko co trzeci Polak (30 proc.) wskazuje właśnie na brak wiedzy na temat produktów ubezpieczeniowych, jako główną przeszkodę w wyborze polisy na życie. Mamy nadzieję, że nowa forma ułatwi zrozumienie treści zawartych w dokumentach oraz utwierdzi klientów, że podjęli świadomą i trafną decyzję –  dodaje.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA