Do egzaminu adwokackiego przystąpi ok. 2200 osób, z czego ok. 1990 po odbyciu aplikacji oraz ok. 210 uprawnionych z innych tytułów. Natomiast do egzaminu radcowskiego – ok. 3680 osób, w tym ok. 3230 po odbyciu aplikacji oraz ok. 450 uprawnionych z innych tytułów. Wyniki najwcześniej za miesiąc.
Trzydniowy, ale czteroczęściowy egzamin przeprowadzi 91 komisji egzaminacyjnych powołanych przez ministra sprawiedliwości, w tym 33 do egzaminu adwokackiego i 58 komisji do radcowskiego.
W skład każdej komisji wchodzi osiem osób – czterech przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości i czterech przedstawicieli samorządu zawodowego – odpowiednio adwokackiego lub radcowskiego.
Odręcznie czy na laptopie
Zdający mają możliwość sporządzania prac egzaminacyjnych pismem ręcznym lub przy użyciu sprzętu komputerowego – według własnego wyboru.
Zdecydowana większość zdających, około 99 proc., wybrała możliwość rozwiązywania zadań za pomocą komputera. Takie osoby muszą same przynieść sprzęt na egzamin. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało wyposażoną w edytor tekstu aplikację egzaminacyjną, której zadaniem jest również blokowanie dostępu do zasobów komputera i uniemożliwienie łączności z urządzeniami zewnętrznymi. Aplikacja egzaminacyjna na nośnikach pendrive zostanie przekazana zdającym odrębnie na każdy dzień egzaminu.