Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 03.09.2025 05:11 Publikacja: 28.04.2023 20:34
Foto: Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski
Jak poinformowało nas ministerstwo sprawiedliwości do egzaminu adwokackiego przystąpiło 1475 osób (z 1558 chętnych) a do radcowskiego - 2036 osób z 2073. Zdania wśród kandydatów na temat poziomu trudności, jak zwykle były podzielone.
- Z informacji, które otrzymujemy od zdających po wyjściu z sali egzaminacyjnej wynika, że są raczej zadowoleni, powiedziałbym nawet że bardziej niż w zeszłym roku. – mówi Robert Staszewski, wicedziekan ds. aplikacji w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Budżet Trybunału Konstytucyjnego ma być zwiększony o 38 proc., a Krajowej Rady Sądownictwa aż o 62 proc. – wynik...
Najbliższa rodzina nie płaci podatku, jeśli w ciągu sześciu miesięcy zgłosi spadek bądź darowiznę w urzędzie ska...
Mimo zgłaszanych przez środowisko prokuratorskie postulatów, prof. Adam Bodnar nie wydał nowego rozporządzenia,...
Wydziedziczenie dziecka może być nieskuteczne, gdy winę za zerwanie kontaktów i ustanie więzi uczuciowej ponoszą...
Sąd Najwyższy wydał postanowienie w sprawie, która trafiła do niego w 1968 roku. Dotyczyła zagadnienia prawnego,...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas