Zakaz przejazdu przez most musi mieć uzasadnione podstawy

Zatwierdzenie projektu organizacji ruchu nie może być czynnością o charakterze mechanicznym i arbitralnym. WSA zadecydował ws. zakazu przejazdu przez most pojazdów o masie przekraczającej 16 ton.

Publikacja: 13.12.2023 02:00

Zakaz przejazdu przez most musi mieć uzasadnione podstawy

Foto: Adobe Stock

Starosta zatwierdził projekt zmiany stałej organizacji ruchu w związku z remontem drogi, z czym wiązało się wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się niektórych pojazdów przez most.

Skargę na ten projekt złożyła jedna z firm, która zarzuciła m.in. nieuzasadnioną dyskryminację jednych użytkowników drogi publicznej przy jednoczesnym uprzywilejowaniu innych, ograniczenie wolności gospodarczej, niedokonanie wnikliwej analizy skutków, jakie powodują dla uczestników ruchu znaki zakazu ograniczające swobodę korzystania z dróg, brak logicznego uzasadnienia wprowadzenia określonej organizacji ruchu a także to, że zakaz ruchu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 16 t uniemożliwia wykonywanie działalności gospodarczej.

Pozostało 85% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Podatki
Nierealna darowizna nie uwolni od drakońskiego podatku. Jest wyrok NSA
Samorząd
Lekcje religii po nowemu. Projekt MEiN pozwoli zaoszczędzić na katechetach
Prawnicy
Bodnar: polecenie w sprawie 144 prokuratorów nie zostało wykonane
Cudzoziemcy
Rząd wprowadza nowe obowiązki dla uchodźców z Ukrainy
Konsumenci
Jest pierwszy wyrok ws. frankowiczów po głośnej uchwale Sądu Najwyższego
Materiał Promocyjny
Dzięki akcesji PKB Polski się podwoił